Ana SayfaBizi arayın +90 242 259 01 01

Favorilerim ( 0 )

Türkiye'de Satılık Arsa İlanları

Türkiye’de Arsa Sahibi Olmanın Avantajları Nelerdir?

Antalya Property, Türkiye gayrimenkul ilanlarını yakından takip ederek, gelişim trendlerini değerlendirmektedir. Biz, tarım arazileri, imara açılacak bölgeler ve mevcut imarlı alanlar ile ilgili bilgileri toplayarak, yeni yatırımlar için sürekli güncel portföy bulunduruyoruz.

Türkiye gelişen bir ülkedir. Doğru zamanda doğru yerde yatırım yapmak, orta ve uzun vadede çok büyük getiri sağlamaktadır. Emlak yatırımlarından en yüksek kazancı sağlayacak olan arsadır. Fakat bunun için de bazı kurallar vardır.

Antalya Satılık Arsa İlanları

İç ve dış göç olayları piyasayı yakından etkilemektedir. Yaşanan göçlerle birlikte, Türkiye’de satılık evlere olan talepler artmakta, otel, okul, konut ve alışveriş merkezleri gibi devamlı yeni yatırımlar inşa edilmektedir. Bu durum Türkiye’nin kentsel dönüşüm projeleri ile gelişmekte olan İstanbul, Antalya ve Alanya arsa fiyatlarında artışa neden olsa da, mülkünüzün yüksek prim yapmasını sağlamaktadır.

Türkiye’de emlak fiyatları piyasaya göre sık sık değişse de, arsa seçenekleri fiyat bakımından çok esnek değillerdir. Bu yüzden piyasanın durumundan arsa fiyatları etkilenmemektedir. Türkiye’de arsa fiyatları yavaş ve sistematik bir şekilde değişmektedir. Bu durumun aksine, arsanızın yakınlarında yapılan yeni yatırımlar fiyatları çok hızlı bir biçimde artırabilmekte ve çok iyi kazançlar elde etmenizi sağlamaktadır. Arsa yatırımları diğer emlaklar gibi fazladan ilgi veya harcama gerektirmezler. Türkiye’de arsaların çoğunlukla imar izni, yol erişimi, su, elektrik ve yol bağlantısı bulunduğu için, Türkiye satılık arsa almak için oldukça iyi bir seçenektir ve arsa yatırımlarının maliyetleri düşüktür.

Arsa satın aldıktan sonra kar etmek için birçok yolunuz ve seçeneğiniz bulunmaktadır. Arsanızı kiralayabilir, değerlenene kadar bekleyip satabilir, kat karşılığı verebilir veya arsanıza bina inşaa edip daha da fazla kar edebilirsiniz. Eğer arsanız konut arsasıysa, apartman veya villa inşa etmek iyi bir fikir olacaktır. Çünkü Türkiye villaları her dönem, gelir düzeyi yüksek kişiler tarafından tercih edilmektedir. Eğer arsanız ticari bir arsaysa, buraya iş merkezi inşa edebilirsiniz. Zaten satılık arsa daha çok ticari yatırım tercihidir.

Türkiyede satılık apartman daireleri kadar ticari dükkanlar aynı oranda önem taşımaktadır. Yeni gelişen yerleşim bölgelerinde, bölge sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için zamanla daha fazla dükkan açılıyor ve Türkiye'de satılık dükkanlar yatırımcılar açısından gittikçe değerleniyor.

Eğer siz de bu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, gelecek yıllarda oldukça değer kazanacak şehirlerden olan İstanbul, Alanya ve Antalya satılık arsa ilanları sayfalarımıza bakabilirsiniz.

Türkiye’de Arsa Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

1. Arsanın genel durumu: İmarlı alanlar, plansız alanlara kıyasla daha pahalıdır. Genellikle plansız alanların fiyatları oldukça düşüktür. Plansız arsaların birçok riski vardır. İmar başvurusu yaparken, arsanın %35’i yol ve bedava kamu servisi alanları için alınır. İlerideki yasal düzenlemelerle bu pay %45 bile olabilir. Ayrıca arsanız, imar planı doğrultusunda kamulaştırılabilir. Bu nedenle, Türkiye’de satılık emlak arayışına girmeden önce, imar izni olan arsaları listelemelisiniz. İmar izinlerinin kırsal alanlarda %5 olduğunu unutmayın. Bu yüzden en az 5 dönüm alan almalısınız. Orman köylerinde arsa alırken dikkatli olun. Örneğin, 20 dönümlük alandan, 6-7 dönüm imara açılabilir. Eğer arsa üzerinde bir yapılanma yapacaksanız inşaat iznini kontrol etmelisiniz. Arsanın konut, ticari, ofis veya kamu servisi alanı olup olmadığını araştırmalısınız. Çünkü konut alanına iş merkezi yapamayacağınız gibi ticari alana da ev inşaa edemezsiniz.

2. Konum: Arsa yatırımında, konum en önemli etkendir. Gelişmiş alanlardan arsa alınırsa, uzun vadede yüksek kar sağlanabilir. Planlı kentleşme alanlarında kaliteli ve yüksek gelir gruplarına hitap eden projeler bulunuyor. Arsa ve konut fiyatları, planlı kentleşme alanlarında daha hızlı artmaktadır. Büyük projelerin yakınlarında Türkiyede satılık daire veya arsa almak ilk etapta gözünüze bir lüks gibi gelse de, ilerleyen zamanlarda daha karlı çıktığınızı göreceksiniz. Tavsiyemiz, arsa satın almayı planlıyorsanız eğer; hastane, okul, belediye, kaymakamlık gibi resmi kuruluşlara yakın yerlerde mülk sahibi olmaya çalışın. Bu bölgelerde satılık emlaklar kısa vadede yüksek kazanç sağlamaktadır. Eğer arsa almaya kararlıysanız, gelişen bölgeleri tercih etmelisiniz.

Türkiye son zamanlarda kentsel dönüşüm projelerine büyük önem verdiği için Türkiye’de gelişen bölge miktarı da oldukça fazladır. Bu nedenle Türkiye konutları beraberinde büyük kar getirebilecek bir yatırım türüdür. Örneğin, İstanbul, Alanya ve Antalya arsa fiyatları gelecek 20 yılda oldukça artacak ve bu bölgelerde arsanız varsa eğer, yüksek prim yapmış olacaksınız.

3. Kar potansiyeli: Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da arsanın kar potansiyelidir. Bu nedenle, karlı bir yatırım için her dönemde doğru noktayı belirlemelisiniz. Hızlı büyüyen kent alanlarında konut ve ticari bina yapımı için arsalaara olan talep artar. Artan talep aynı zamanda fiyatları da yükseltir.

Sektörün güncel durumuna baktığımızda, İstanbul arsa fiyatları gelecek için büyük artış vaadediyor. Ulaşım ve altyapı arsanın değerini direk etkiliyor. Bir Bölgedeki emlak fiyatlarının yükselmesi o bölgeye yapılacak yol ve ulaşım projeleri ile doğru orantılıdır. Bu nedenle, arsa alacağımız bölgelerdeki yol ve ulaşım projelerini mutlaka öğrenmelisiniz. Tüm bu husulara dikkat etmezseniz eğer, yapacağınız yatırımınız ölü bir yatırım olacaktır.

Biz tüm bu araştırmaları sizin için yapıyoruz. Eğer Türkiye’de arsanız olsun istiyorsanız, veya Antalya, Alanya ve İstanbul satılık arsa ilanlarına bakmak istiyorsanız, lütfen sayfamızı ziyaret edin.

Taksitle Satılan EmlaklarHepsi(0)12Ay(0)24Ay(0)36Ay(0)48Ay(0)60Ay(0)( %0 faiz )

Emlak TipiHepsi(0)Daire(5)Villa(1)Arsa(0)Ticari(6)

OdaHepsi0Stüdyo01+102+103+104+105+106+0

Fiyat AralığıHepsi(0)

Sadece Deniz Manzaralılar

Şehir, BölgeTÜM BÖLGELER(0)

BAŞA
DÖN