Ana SayfaBizi arayın +90 242 259 01 01

Favorilerim ( 0 )

Türkiye'de Satılık Apartman Dairesi | Türkiye'de Apartman Daireleri

Antalya Property'den Türkiye'de Satılık Apartman Daireleri

Antalya Property, Istanbul, Antalya ve Alanya emlak pazarını yakından takip etmektedir. Günümüzde Türkiye’nin her yerinde daire sahibi olmak artık çok daha kolay. Dünyanın neresinde olduğunuz ise hiç önemli değil. Antalya Property, sorunsuz satış politikası ve tecrübeli emlak danışmanları ile, Türkiyede satılık apartman daireleriyle sizi buluşturuyor.

Türkiye'de Satılık Apartman Dairesi

Türkiye’de Hızla Büyüyen Konut Sektörü

Türkiye, Avrupa ile bir köprü aracılığı ile bağlantı kurmuş ve dünyaya hükmetmiş bir devletin soyudur. Türkiye tarihi ve turizmi ile birçok konuda diğer ülkelerden ileride olan samimi ve sıcak bir ülkedir. Ülkemiz birçok önemli boğaza sahip olmakla birlikte bu önemli boğazlarda bulundurduğu daire ve geleneksel Türkiye villaları ile dünya emlak piyasasında büyük bir yer sahibidir. Cumhuriyet’in kuruluşundan beri, Türkiye’de apartman kültürüne büyük bir ilgi gösterilmiştir. Sektörü geliştirmek için, neredeyse her dönem yasal düzelemeler yapılmıştır. Son 10 yıldan fazla süredir, kentsel değişim projeleri, inşaat firmalarının yurtdışından aldığı açık arttırma teklifleri ve küçük ölçekli müteahhitler Türkiye’de gelişen emlak sektörünün temel taşlarını oluşturmuştur. Örneğin Istanbul’da hayata geçirilen yeni yapılanmalar ve kentsel dönüşüm projeleri, İstanbul emlak piyasasını oldukça hareketlenmitir. Günden güne büyüyen bu sektörün, yerli ekonominin gelişmesinde de büyük bir rolü vardır.

Türkiye satılık apartman daireleri büyük bir yatırım aracı olarak görülmektedir ve bunun iki sebebi vardır. Birincisi, konut yatırımı, altının alternatifi olarak görülmektedir. İkinci sebep ise, ekonomik durgunluk zamanlarında mali politikanın yan etkilerini azaltmaktadır. Çünkü, düşük faizli oranları, Türkiye’de mülk sahibi olmayı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca emlak yatırımlarının diğer yatırım araçlarına göre avantajları vardır. Türkiye’de konut yatırımı yüksek kazanç sağlayan ve tümüyle sigortalanabilir bir yatırım aracıdır. Yükselen fiyat ve vergi avantajlarına ek olarak, Türkiye’de kredi ile daire sahibi olmak da büyük avantajlar sağlamaktadır. Konut yatırımlarına talep arttıkça toplam yatırımlar da artmaktadır ve genel ekonominin büyümesini desteklemektedir.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda; mevcut durum, stratejik planlar ve geleceğe yönelik projelerle birlikte, Türkiye gayrimenkul sektörü, yatırımcılar için büyük bir potansiyel sunmaktadır.

Projeden satılık apartman dairesi Türkiye’de her zaman ilk tercih olmuştur. Çünkü, yeni inşa edilecek veya edilmiş olan projeler, yeni nesilin ihtiyaç ve isteklerine uygun şekilde dizayn edilmiştir. Son dönemlerde uzun vadeli yatırım düşünen, kendi evinde oturma hayali kuran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancılar, yeni emlak projelerine yöneliyor. Artan talep ile Türkiye'de satılık daire yapımları da hız kazanıyor.

Antalya Property ile Türkiye’de düşük maliyetlerle, gelir potansiyeli garantili mülk sahibi olabilirsiniz. Türkiye satılık apartman dairesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle temasa geçiniz.

Yabancıların Türkiye’deki Apartman Dairelerine Olan İlgisi

Türkiye, güçlü büyüme potansiyeline sahip olmasının yanı sıra genç ve dinamik bir nüfusa sahiptir. Bununla birlikte Türkiye’de satılık apartman dairesi ve yatırımlara yabancıların ilgisi günden güne artmaktadır. Dünyanın sayılı tatil merkezlerin biri konumunda olan Türkiye’yi yılda 30 milyonun üzerindeturist ziyaret etmektedir. Bu durum, Türkiye’de satılık evlere olan talebi de olumlu yönde etkilemektedir.

Türkiye’de etkisini göstermeye başlayan Mütekabiliyet Yasası da, yabancılara daire almaları için yardımcı olmaktadır. Türkiye ve yurtdışında düzenlenen fuarlar, Türkiye’de emlak satışlarına hız kazandırmaktadır. Bugün, Türkiye’de çok sayıda Arap yatırımcı bulunmaktadır. Araplar, Türkiye’de satılık emlak pazarını canlandırmışlardır. Avrupalılara göre 3 kat daha fazla alışveriş yapan Araplar birçok sektöre önemli katkı sağlamaktadır. Tüm bunlara ek olarak; Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün verilerine göre, Türkiye'de gayrimenkul sahibi olan yabancıların başında İngilizler ve Ruslar geliyor. 36 bin 478 İngiliz ve 13 bin 590 Rus'un Türkiye'de taşınmazı bulunuyor. Ayrıca 13 bin 192 Alman, 8 bin 272 Norveçli, 5 bin 945 İrlandalı, 5 bin 543 Danimarkalı, 5 bin 538 Hollandalı, 4 bin 803 Iraklı, 4 bin 672 Belçikalı ve 4 bin 39 Kuveytli Türkiye'de taşınmaz sahibi oldu. Soğuk ülke vatandaşları, genel olarak sıcak iklime sahip olan Alanya ve Antalya’da satılık gayrimenkullere yöneliyor.

Taksitle Satılan EmlaklarHepsi(1)12Ay(0)24Ay(1)36Ay(0)48Ay(0)60Ay(0)( %0 faiz )

Emlak TipiHepsi(5)Daire(5)Villa(1)Arsa(0)Ticari(6)

OdaHepsi5Stüdyo01+122+123+134+115+106+0

Fiyat AralığıHepsi(5)200.000 TL - 300.000 TL(2)300.000 TL - 400.000 TL(1)400.000 TL - 600.000 TL(1)800.000 TL - 1.000.000 TL(1)

Sadece Deniz Manzaralılar

Şehir, BölgeTÜM BÖLGELER(5)Antalya(4)Alanya(1)

BAŞA
DÖN