Ana SayfaBizi arayın +90 242 259 01 01

Favorilerim ( 0 )

Konut Kredisi Faizleri En Düşük Seviyede

Emlak Haberleri 11.08.2016
Konut Kredisi Faizleri En Düşük Seviyede
TÜM HABERLER
-11.08.2016-

Ev Almanın Tam Zamanı

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşların önündeki en büyük engel olan konut kredi faiz oranları birçok banka tarafından geri çekildi. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan çağrıya sessiz kalmayan birçok banka konut kredisi faizlerinde ciddi oranda bir indirim yaptı.Konut sahibi olmak isteyen vatandaşların önündeki en büyük engel konut kredi faiz oranları birçok banka tarafından geri çekildi. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın faiz oranlarını geri çekin çağrısıyla bankalar konut kredisi faiz oranlarını düşürmeye başladı. Bankaların yüksek faiz oranları almasıyla vatandaşın ev sahibi olamadığını gündeme getiren Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan bankalara gerekli düzenlemeleri yapmaları için çağrıda bulundu. Ziraat Bankası faiz oranının en düşük olduğu dönemlerdeki faiz oranına geri döndü. %0,82’ye gerileyen konut kredi faiz oranlarıyla ev satışlarında ciddi bir artış bekleniyor. Türk vatandaşlarının uzun süredir beklediği konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş sırasıyla tüm bankalar tarafından gerçekleştiriliyor.

Konut Kredisi Faizleri En Düşük Seviyede

Yapılan çağrıya sessiz kalmayan birçok banka konut kredisi faizlerinde ciddi oranda bir indirim yaptı. İlk indirimi yapan Ziraat Bankası’ndan sonra Denizbank, Şekerbank, TEB, Vakıfbank, Halkbank ve Kuveyt Türk’te konut kredisi faiz oranlarını düşürdü.
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Başkanı’na göre yaşanan bu indirimler bir süre daha devam edecek. Konut faizlerinde yaşanan bu gelişmeler, konut sektörünü canlandıracağı gibi, ev almak isteyenlerinde yüzünü güldürecek. Konut faizlerinin yüksekliği nedeniyle ev almaktan çekinenler için bu faiz indirimi güzel bir fırsattır.

Yatırım yapmak, ev sahibi olmak için en doğru zaman. Antalya Property’de bütçenize uygun daireleri düşük faiz oranı ile satın almak için kaçırılmayacak bir fırsat. 2016 yılının son aylarında gelen bu güzel haber 2017 yılında da ev sahibi olmak isteyenleri yüzünü güldürecek gibi görünüyor.

BAŞA
DÖN