Ana SayfaBizi arayın +90 242 259 01 01

Favorilerim ( 0 )

İstanbul Emlak İlanları | İstanbul Satılık Emlak

İstanbul Emlak Sektörü Yeniden Şekilleniyor

Türkiye’nin nüfusu Avrupa’daki diğer ülkelere göre daha hızlı artmaktadır. 2017 yılında Türkiye, 500.000 konuta ihtiyaç duyacaktır ve bunun 250.000 tanesi sadece İstanbul için gereklidir. İstanbul, kalbinden geçen boğazı ve diğer eşsiz doğal güzellikleriyle tüm dünyayı kendine hayran bırakmaktadır. 27 ilçesi vardır. Bununla birlikte şehirde 40 belediye bulunmaktadır. İstanbul’da emlak satın almak kolay gibi gözükebilir ama dikkat gerektiren, meşakkatli bir iştir. Çünkü İstanbul diğer şehirlere kıyasla daha riskli bir pazara sahiptir. Bu nedenle satılık gayrimenkul İstanbul’da her bölgeden ve her danışmandan alınmamalıdır. Herkese güvenmemelisiniz. Referansları kuvvetli ve uzman danışmanlardan yardım almalısınız.İstanbul Emlak İlanları

Uluslararası sektörlerin devreye girmesi, İstanbul satılık emlak piyasasında rekabeti arttırmaktadır. Türkiye Avrupa Birliği üyeliği yolunda ilerlerken, yürürlüğe giren yasal reformlar emlak pazarını daha kolay ve daha karlı hale getirmiştir. Tapu Sicil Kanunlarındaki düzeltmeler, mortgage kanunu ve diğer yasalar ise sektördeki rekabeti iyileştirmek için düzenlenmişlerdir. Mütekabiliyet Yasası çıktıktan sonraki 2-3 yıl içerisinde, emlak sektörü ortalama 45 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmıştır. Türkiye İrlanda, Lüksemburg, Estonya ve İzlanda’yı gerisinde bırakarak Avrupa’da en iyi performans gösteren konut piyasasına sahiptir. İstanbul’daki Marmaray, Kanal İstanbul, 3. havaalanı, 3. boğaz köprüsü, kentsel dönüşüm projeleri ve diğer mega projeler yakın gelecekteki faaliyetlere yön vermektedir.

İstanbul, Türkiye’de en kalabalık nüfusu barındırmaktadır ve nüfus her geçen yıl artış görmektedir. Buna bağlı olarak konut talebi de her yıl artmaktatır. Artan konut talebi mevcut konut stoğu ve yeni konut projeleriyle karşılanmaktadır. İstanbul genelinde konut satış rakamları kadar İstanbul’da emlak fiyatları da artış göstermektedir.

İstanbul'da Konut Sahibi Olmak ve Sağladığı Avantajlar

İstanbul’da konut sahibi olmak büyük avantaj sağlamaktadır. En basit örneği; evinizi kiraya vermeniz size yüksek gelir sağlayacaktır. İstanbul’da konut fiyatları genel olarak yüksek olsa da, ucuz emlak İstanbul’un henüz gelişmemiş bölgelerinde karşınıza çıkacaktır. Ama bu sizi endişelendirmesin. İstanbul’daki kentsel dönüşüm projeleri ve markalı konut projeleri ile hangi bölgenin ne zaman zirveye çıkacağını bilemezsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, uzman bir danışman ve ekspertiz yardımı ile konut satın almaktadır. Dilerseniz, İstanbul’da toprak sahibi olarak, kendi evinizi, bütçenize ve zevkinize göre inşa edebilirsiniz. İstanbul’da satılık arsalar, sizlere deniz veya dağ manzaralı ayrıcalıklı yaşamın kapılarını aralamaktadır.

Uygun fiyatlı satılık emlak İstanbul’da yatırımcılar için oldukça iyi bir fırsat olarak görülmektedir. Suudi Arabistan, Katar, Birleşk Arap Emirlikleri gibi ülkelerden gelen Orta doğulu yatırıcımlar bu tür konutlara yönelmişlerdir. Özellikle yabancılar İstanbulda satılık daireler ile ilgileniyorlar. Çünkü kiralamadan ve satıştan iyi bir gelir elde ediyorlar.

İstanbul’da en çok prim yapan 5 ilçe; Sancaktepe, Kemerburgaz- Zekeriyaköy, Kayabaşı, Riva ve Tuzla’dır. Üsküdar-Sancaktepe metro hattı ile Sancaktepe’de emlak fiyatları yılın ilk yarısında %15 oranında artış göstermiştir. 3.havaalanı ile gelişen Kayabaşı’nda 1 yılda %30u aşan artış olmuştur. Tuzla ise Kadikoy-Kartal metro hattı ve marina projesi ile değerlenmiştir. Riva’da ise 3.köprü ve Kuzey Marma Otoyolu’nun etkisi görülmüştür.

Kira geliri elde etmek isteyen yatırımcılar ise İstanbul emlak ilanları arasından genellikle Esenyurt, Bahçeşehir, Büyükçekmece, Beylikdüzü ve Halkalı bölgelerini tercih ediyorlar. İstanbul’da bu yıl satış fiyatları %20’nin üzeirni görürken, kira bedellerindeki artış ise %12.8 oranında yükseliş göstermiştir. Değer artışında en çok dikkat çeken ilçe %30 u aşan pirim oranıyla Büyükçekmece oldu. Büyükçekmece 3.köprü, havaalanı ve kanal projelerinin güzergahı üzerinde olmasından dolayı fiyat artışları ve değeri her geçen gün artacak olan bir bölgedir.

Konut sektörünün yanı sıra, İstanbul’da iş kurmak isteyenler için de elimizden geleni yapıyoruz. İstanbul’un hem yaşam koşullarından hem yatırım avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, İstanbul’da satılık dükkan ilanlarımıza göz atabilirsiniz.

Taksitle Satılan EmlaklarHepsi(0)12Ay(0)24Ay(0)36Ay(0)48Ay(0)60Ay(0)( %0 faiz )

Emlak TipiHepsi(0)Daire(0)Villa(0)Arsa(0)Ticari(0)

OdaHepsi0Stüdyo01+102+103+104+105+106+0

Fiyat AralığıHepsi(0)

Sadece Deniz Manzaralılar

Şehir, BölgeHEPSİ Istanbul(0)

BAŞA
DÖN