Ana SayfaBizi arayın +90 242 259 01 01

Favorilerim ( 0 )

Antalya'da Satılmış Emlak Fiyatları

Antalya Emlak Sektörü Analizi

Türkiye genelinde gayrimenkul sektörü hızlı bir değişim ve gelişim gösteriyor. Yaşanan olumsuzluklara rağmen, konut satışları son yıllarda artış göstermeye devam etti. Türkiye çapındaki konut satışları geçtiğimiz yıla kıyasla %11 artışla 1.289.320’yi bularak cumhuriyet tarihinde bir rekor kırdı. Gayrimenkul uzmanları 2017 ve 2018 yıllarında, konut satışlarının artmaya devam edeceğini söylüyor.

Antalya bölgesi de turistik olma özelliğinden dolayı hem yurt dışından gelen alıcılar, hem de Büyükşehirlerin yoğun stresinden kaçmak isteyenlerin ilgi odağı konumunda. Bu sebebten Antalya satılık daireleri ile konut yatırımı açısından öne çıkıyor. Geniş iş imkânları ve kaliteli yaşam standartları sunan Antalya, diğer şehirlerin önüne geçiyor. Bu durum konut yatırımı konusunda Antalya’yı daha da fazla güçlendiriyor. Bugün, Antalya’da konut sahibi olan yabancı sayısı 40 binin üstünde.

Uzmanlara göre, inşaat maliyetlerinin düşüklüğü, bölge ikliminin uygunluğu, ulaşımının geçmişe göre daha kolay hale gelmesi, G20 zirvesi, Expo 2016, Boğaçay Projesi ve kentsel dönüşüm projeleri kentin cazibesini arttırırken, Antalya ile ilgili önümüzdeki günlerde de hareketliliğin devam etmesi bekleniyor. Talep yüksek olduğunda, Antalya’da gayrimenkul fiyatları da yükseliyor ve yeni inşa edilen konutlar ve binalarla yeni yerleşim yerleri kuruluyor. Fiyatların artmasını beklemekle birlikte, yatırımcıların bu bölgeye yapacakları girişimler ile kazanç sağlayacağını da düşünen uzmanlar, Antalya’nın ticari ve konut yatırımlarında her zaman yükselen bir pazara sahip olduğunu söylüyorlar.

Eğer sizde Antalya’da konut veya ticari yatırım yapmak istiyorsanız, web sitemiz üzerinden Antalya satılık dükkanlar sayfasını inceleyebilirsiniz.

Antalya’da Arsa Fiyatları, Konut Fiyatlarını Doğrudan Etkiliyor

Antalya'da Satılmış Emlak Fiyatları

Hep turizmle anılan Antalya, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün de yıldızı olma yolunda hızla ilerlemeye devam ediyor. Antalya doğal ve tarihi güzellikleri, 12 ay güneşli iklimi ve her bütçeye, zevke uygun emlak alternatifleri ile hem yerli hem de yabancı yatırımcıların büyük ilgisini çekiyor.

Türkiye'nin turizm başkenti olan Antalya'da konut fiyatlarının hızına yetişilemiyor. Antalya'daki emlak piyasasının ilçelere göre farklılıklar gösterdiğini belirten uzmanlara göre, yapılan binaların maliyetini belirleyen en büyük etken arsa. Panoramik manzarası olmayan yerle, olan yer arasında mutlaka fiyat farkı oluşuyor. Antalya arsa fiyatlarının yüksek olması, yeni inşa edilecek olan dairelerin fiyatlarının yüksek olmasına neden oluyor. Genel olarak uzmanlar artışın, arazi arzları ve kentsel dönüşüm başta olmak üzere, ticari porföy ihtiyaçları ve yeni konut projelerinin artışından kaynaklandığı görüşünde.

Antalya Konut Sektörü, Bölge Raporu

Antalya’da emlak fiyatları konut tipine ve talebine göre değişkenlik göstermektedir. Antalya'da Yeşilbahçe, Eski Lara Yolu, Fener, Kundu oteller bölgesi, Liman, Gürsu, Döşemealtı ve Kepez konut değeri açısından yükselişini sürdüren bölgelerin başında geliyor.
Konyaaltı, Uncalı, Lara ve Kepez bölgelerinde yeni konut projeleri inşa ediliyor. Yurtdışından gelen yabancılar yazlık ev satın almak için genellikle Konyaaltı plajına yakın evleri tercih ediyorlar. Gayrimenkul uzmanlarına göre Konyaaltı bölgesi, Antalya’nın en çok tercih edilen bölgelerinden biri. Şehir merkezinde konut yatırımı yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıların ise odak noktası. Konyaaltı’nda yeni inşa edilen konutlar, genellikle lüks site içinde yer alıyor. Site içinde kapalı otopark, yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, Türk hamamı gibi ayrıcalıklar bulunuyor.

Konut satın almak veya yatırım yapmak için diğer bir tercih ise Lara. Lara bölgesi aynı zamanda denize yakınlığıyla yatırımcılar için büyük potansiyele sahip ve lüks siteleriyle ilgi çekmeye devam ediyor. Kundu oteller bölgesinde turizm sektörüne yapılan yatırımlar da, Lara’yı önemli bölgelerden biri yapıyor. Konut projelerinin yanı sıra bölgedeki ticari emlaklar, yeni alışveriş merkezlerinin açılmasıyla önem kazanmaya başladı. Uzun lafın kısası ise; Lara, yatırımcılara her geçen gün prim sağlıyor.

Konut sektöründe yeni yatırımcılar Kepez bölgesine yoğunlaşıyor. Kelepir Antalya evlerinin büyük bir kısmı Kepez’de bulunuyor. Günümüzde riskten kaçınan yatırımcılar için oldukça iyi bir seçenek gibi görünsede, gelecek dönemlerde kentsel dönüşüm projeleri ile Kepez’in çok değerleneceği ve yatırım değerlerinin 2 katına çıkacağı düşünülüyor. Konut sahibi olmak isteyen alıcılara önerimiz; Kepez, kentsel dönüşüme girmeden bu bölgede konut veya dükkan sahibi olmanız. Çünkü, bölge kentsel dönüşüme girdikten sonra fiyatları 2’ye katlayacak.

Antalya’nın sunduğu karlı yatırım potansiyeli ve kaliteli yaşam standartlarından yararlanmak istiyorsanız, Antalya emlak ilanları sayfamıza göz atabilirsiniz.

12345  ... 66

Taksitle Satılan EmlaklarHepsi(1)12Ay(0)24Ay(1)36Ay(0)48Ay(0)60Ay(0)( %0 faiz )

Emlak TipiHepsi(11)Daire(4)Villa(1)Arsa(0)Ticari(6)

OdaHepsi11Stüdyo01+112+123+134+105+106+5

Fiyat AralığıHepsi(11)200.000 TL - 300.000 TL(1)300.000 TL - 400.000 TL(1)400.000 TL - 600.000 TL(1)800.000 TL - 1.000.000 TL(1)1.500.000 TL +(7)

Sadece Deniz Manzaralılar

Şehir, BölgeHEPSİ Antalya(11)Konyaaltı(6)Lara(3)Merkez(2)

BAŞA
DÖN