Ana SayfaBizi arayın +90 242 259 01 01

Favorilerim ( 0 )

Antalya'da Satılık Ticari Gayrimenkul ve Satılık Dükkanlar

Antalya Property ile Türkiye’de Yatırım Fırsatlarını Yakından Takip Edebilirsiniz

Türkiye’de satılık arsalar, ofisler, dükkânlar ve oteller gibi, yüksek prim ve kira geliri sağlayan birçok yatırım fırsatı bulunmaktadır. Istanbul, Alanya veya Antalya satılık dükkânlarından birine sahip olarak, yatırım yapmayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz! Arşivimizdeki tüm yatırım seçenekleri, Antalya Property’e özeldir.

Antalya Property, Türkiye satılık emlak piyasasındaki gelişmeleri düzenli olarak takip ederek, uzman kadrosu ile müşterilerine alım-satım işlemlerinde profesyonel hizmet sunmaktadır.

Türkiye Ekonomisindeki Son Gelişmeler

Modernize olma konusunda Türkiye büyük adımlar atıyor. Avrupa ile Orta Doğu arasında köprü görevi gören Türkiye, sadece kum, güneş ve kültürü bir arada sunmuyor. Geleneksel Türkiye villaları ve konakları ile gayrimenkul piyasasında her zaman zirvede kalmayı başarabilen ülkemiz, ekonomik performansı, genç nüfusu, rekabetçi işgücü, liberal ve reformcu yatırım ortamı, gelişmiş altyapısı, avantajlı coğrafi konumu, düşük vergi oranları ve büyük iç pazarı yerli yabancı tüm yatırımcılara önemli fırsatlar sunmaktadır.

Türkiye’nin ekonomisi gücünü tarım, endüstri, turizm ve doğal kaynaklardan almaktadır. Ülkemiz dünyada 18, Avrupa’da ise 7’nci en büyük ekonomiye sahiptir. Türkiye, 1980’lerden itibaren ticaret odaklı bir büyüme politikası takip etmektedir. Son yıllarda Türkiye ekonomisindeki yapısal reformlara büyük önem verilmektedir. Uygulanan ekonomik reformların bir sonucu olarak, dış ticaretin hacmi ve yapısı önemli ölçüde değişmiştir. Ekonominin canlılığı, iç ve dış göç, artan talep ve barınma ihtiyacı Türkiye’de ev fiyatlarının ve diğer emlak fiyatlarının artmasına neden olsa da, Türkiye’de yapacağınız tüm yatırımlar kısa vadede yüksek prim sağlıyor.

Antalya Satılık Ticari Gayrimenkul

Türkiye’de Ticari Yatırımlar Kazandırıyor

Türkiye’de satılık ticari emlaklar maliyet avantajları ile konutlara göre daha fazla değerlenmektedir. Kısa ve uzun vadede en doğru seçim, kiracılı ticari emlaklara yapılan yatırım olacaktır. Türkiyede satılık konutlara yapılan yatırımlar, ticari emlakların gerisinde kalmaktadır. Günümüzde, yüksek potansiyele sahip olan Alanya, Antalya ve İstanbul satılık dükkan satışları, konut satışlarına nazaran daha çok tercih edilmektedir.

Ülkemiz, son 10 yılda hayata geçirilen ekonomik reformlar sayesinde avantajlı bir konum haline gelmiştir. Yerli yatırımcılar kadar, yabancı yatırımcıların da Türkiye’de yatırım yapabilmesi için tüm altyapılar hazırlanmıştır. Yatırımcılara aynı hakları sağlayan yasal düzenlemeler, yabancılar için güvenli bir ortam sağlamaktadır. Son bir yıldır Türkiye'ye gelen yabancı yatırımcıların miktarında ve Türkiye’de emlak fiyatlarında çok ciddi artış görülmüştür.

Türkiye dönem dönem bazı sıkıntılar yaşasa da her zaman değerli bir ülke olmuştur. Yabancıların Türkiye’deki gayrimenkullere olan ilgisi de bu yüzdendir. Ayrıca sektör ekonomiye dinamizm sağlamaktadır. Türkiye’de satılık daireler, oteller, alışveriş merkezleri, fabrika ve toplu konut gibi projeler tüm dünyanın dikkatini çekerken, aynı zaman da yatırım aracı olarak görülmektedir.

Konut ve ticari gayrimenkule yapılan yatırımların arasındaki farkkar;

- Ticari gayrimenkul, konutlara göre daha yüksek kira getirisi sağlamaktadır.
- Ticari gayrimenkuller, Türkiye’de apartman dairelerine kıyasla, kısa vadede daha fazla değerlenmektedir.
- Ticari gayrimenkulde mülkiyet haklarınız daha iyi korunur.
- Ticari gayrimenkullerde kira sözleşmesi 5-10 yıllık yapılır.
- Mali krizlerde, ticari gayrimenkuller konutlara nazaran daha az etkilenir.
- Ticari gayrimenkul ile daha az sermaye kullanarak daha yüksek kâr sağlayabilirsiniz.

Ticari Gayrimenkul Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

- Lokasyon! Kiralanabilecek ve yoğun talep görecek yerleri tercih etmelisiniz.
- Tüketiciye yönelik emlaklarda, yaya trafiği ve ulaşım kolaylıkları göz önünde bulundurulmalı.
- Gayrimenkulün satış fiyatı ile kira getirisi arasında doğru orantılı ilişkinin bulunması.
- Yüksek maliyete karşılık yüksek kira getirisinin olması ve bunun piyasa araştırması ile tespit edilebilmesi.

Türkiye'de Ticari Gayrimenkul'ün Fiyatını Etkileyen Faktörler;

- Konumu ve ulaşım kolaylığı,
- Bölgedeki arz-talep dengesi,
- m2 başına birim fiyatı,
- Binanın yaşı ve kalitesi,
- Otopark ve bahçe kullanım imkanı,
- Su deposu, ısıtma, soğutma, havalandırma ve jeneratör gibi teknik özellikleri,
- Bölgedeki iş kollarına göre rekabet ve talep tahmini.

Eğer siz de Türkiye’de yüksek kar eden yatırımcılar arasında yer almak istiyorsanız, listeleme sayfalarımızı kullanarak Istanbul, Antalya ve Alanya satılık dükkanların yer aldığı Türkiye gayrimenkul ilanlarımıza göz atabilirsiniz.


Taksitle Satılan EmlaklarHepsi(0)12Ay(0)24Ay(0)36Ay(0)48Ay(0)60Ay(0)( %0 faiz )

Emlak TipiHepsi(6)Daire(5)Villa(1)Arsa(0)Ticari(6)

OdaHepsi6Stüdyo01+102+103+104+105+106+4

Fiyat AralığıHepsi(6)1.500.000 TL +(6)

Sadece Deniz Manzaralılar

Şehir, BölgeTÜM BÖLGELER(6)Antalya(6)

BAŞA
DÖN