Ana SayfaBizi arayın +90 242 259 01 01

Favorilerim ( 0 )

Alanya'da Satılmış Emlak Fiyatları

Alanya'da Yükselen Emlak Piyasası

Türkiye satılık ticari gayrimenkul ve konut sektörü ile hızlı bir değişim ve gelişim göstermeye devam ediyor. Alanya bölgesi de, yüksek yaşam standartları ve gelişen turzmi ile yatırımcıların ilgisini çekiyor. Türkiye’de yabancıya emlak satışlarının %30’u Alanya’da gerçekleşiyor. 1950'lerde turizmle tanışan Alanya, Türkiye’de turizm gelirlerinin yaklaşık %10’luk bir kısmını tek başına sağlıyor. Alanya, sahip olduğu potansiyellerle Akdeniz Bölgesi’nin öne çıkan yerleşim alanlarından biri olup bu potansiyellerini başta emlak ve turizm olmak üzere, birçok sektörde yatırım odağı haline getirmeyi başarabilmiştir. Sahip olduğu tarihi mirasları, doğal güzellikleri ve iklimsel özelllikleri, yatırımların merkezine turizmi yerleştirmiştir.

Alanya’da emlak ve inşaat sektörü her geçen gün yeni inşaa edilen projeler ile hızla büyüyor. Uzmanlara göre, yeni projeler Alanya’nın doğusunda yoğunlaşıyor. Bölgenin var olan potansiyeli, güçlü ulaşım bağlantıları, denize yakınlığı ve Gazipaşa Havalimanı’nın faaliyete geçmiş olması ile iyice artmıştır. İnşaat sektöründeki yatırımların da hız kesmeden devam ettiği Gazipaşa, Alanya’da satılık daire ihtiyacına karşılık verebilmek için çok sayıda yeni bina yükseldi. Alanya’nın doğusunda yer alan Mahmutlar Beldesi’nin yabancı ülke vatandaşlarına emlak satışında liderliğini koruması beklenirken, Kargıcak ve uzun vadede Tosmur beldeleri de ilerleyen dönemlerde yeni projeler ile ön plana çıkacaktır. Oba, Mahmutlar ve Kargıcak’ta yer alan ve inşaaları devam eden projelerin tamamlanması ve bölge altyapısında gerçekleştirilecek düzenlemeler ile bu bölgelerde yer alacak konut ve arsa yatırımları sahiplerini kazançlı çıkaracaktır.

Alanya'da Satılmış Emlak Fiyatları

Alanya’da Yabancılara Konut Satışları

Türkiye genelinde emlak sahibi olmak isteyen ortalama 5 yabancıdan 3’ü Alanya’yı tercih ediyor. Alanya’da satılık ev fiyatları, ekonomik ve kaliteli yaşam standartları, 4 mevsim tatil yapmaya elverişli bir iklime sahip olması, uzun sahil şeridi ve mavi bayraklı plajları, Uluslararası Gazipaşa Havaalanı’nın faaliyete geçmesi, kaliteli ve lüks konut projeleri ile Alanya, turizm ve emlak sektöründe hem yerli hem yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Yabancıya konut satışı 2012'de kabul edilen Mütekabiliyet Yasası ile birlikte etkilerini göstermeye başladı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2016 yılının ilk yarısında, Türkiye genelinde yabancılara 9 bin 378 konut satışı gerçekleşti. Yabancılara en cazip gelen bölgelerden biri olan Alanya, bugüne kadar 40.000’e yakın mülk satışı ile nadir bir başarıya imza attı. Alanya Tapu Müdürlüğü verilerine göre, bölgede en çok Almanlar, İrlandalılar, Norveçliler ve Ruslar emlak alıyor. Son dönemlerde Orta Doğu ve Arap ülkelerinden gelen taleplerle de Alanya emlak piyasası hız kesmeden, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Ortadoğu kaynaklı alımların ve yatırımların yoğun olduğu sektörde Istanbul, Antalya ve Alanya önem derecesi açısından ilk sıralarda yer alıyor.

Uzmanlara göre, Antalya ve Alanya'da Euro/Dolar cinsinden yatırım yapmak isteyen yabancılar, inşaat halindeki konutlara yöneliyor. Yatırım amaçlı konut sahibi olan yabancılar, hem tatil yapıyor hem de aldıkları konutları, kiraya vererek kazanç elde ediyor. Alanya satılık emlak sektörünün mevcut durumu ve geleceği yabancı alıcıların taleplerine ve tercihlerine bağlı olacak.

Alanya Emlak Fiyatlarında Son Durum

Uzmanlara göre yüksek konut fiyatlarının nedeni artan nüfus ve turist sayısı. Alanya her yıl 3 milyon turiste ev sahipliği yapıyor. Şehirdeki turist sayısı Alanya’da emlak fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Alıcıların yanı sıra, şehir dışı ve yurt dışından gelen tatilciler, evlerinde tatil yapmayı tercih ediyor. Genellikle tercihleri müstakil, bahçeli ve büyük evlerden yana oluyor. Bu durum, Alanya’da villa fiyatlarının artmasına neden oluyor. Alanya emlak sektöründeki yatırımlar artmaya devam ederken, Gazipaşa Havalimanı’nın inşa edilmesi bölgedeki gayrimenkullerin değerini büyük oranda arttırdı. Gazipaşa’daki birçok konut, dükkan ve arsaya olan talep, fiyatları ikiye katlarken, satış oranlarındaki yükseliş de gözlerden kaçmadı. Günümüzde Alanya satılık arsa ve konutları ile yerli, yabancı tüm vatandaşların odak noktası olmuş durumda.

Gayrimenkulün her dönemde olduğu gibi gelecekte de en karlı yatırım aracı olduğunu vurgulayan uzmanlar, Türkiye'de gayrimenkul alan herkesin uzun dönemde karlı çıkacağını belirtiyor. Yani, Hem Türkiye'de hem de dünya'da kentleşme oranının artış eğiliminde olduğu metropollerde gayrimenkul sahibi olanlar gelecekte daha da karlı çıkacak.

Alanya’da gayrimenkul fiyatları ikamet şekline ve lokasyon tercihine göre değişkenlik göstermektedir. Antalya Property web sitesi ile geniş arşivimizden ihtiyacınıza uygun seçenekleri hızlı bir şekilde listeleyebileceksiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı ve donanımlı ekibimiz tüm satış sürecinde yanınızda olacak.

12345  ... 7

Taksitle Satılan EmlaklarHepsi(0)12Ay(0)24Ay(0)36Ay(0)48Ay(0)60Ay(0)( %0 faiz )

Emlak TipiHepsi(1)Daire(1)Villa(0)Arsa(0)Ticari(0)

OdaHepsi1Stüdyo01+112+103+104+115+106+0

Fiyat AralığıHepsi(1)200.000 TL - 300.000 TL(1)

Sadece Deniz Manzaralılar

Şehir, BölgeHEPSİ Alanya(1)Mahmutlar(1)

BAŞA
DÖN