Ana SayfaBizi arayın +90 242 259 01 01

Favorilerim ( 0 )

Alanya'da Satılık Ev İlanları | Alanya'da Satılık Evler

Alanya’da Ev Sahibi Olmaya Ne Dersiniz?

Herkesin huzurlu ve rahat bir yaşam sürmeye hakkı vardır. Siz de emekliliğinizi veya tatilinizi, dağ veya deniz manzaralı müstakil evinizde geçirmek istemez misiniz? Alanya villaları ve müstakil evleriyle, size kendinizi bambaşka bir boyuttaymışsınız gibi hissettirecek. Denize sıfır, geniş bahçeli bir yaşam düşünün! Alanya’da müstakil ev ve villalarının bir bölümü denize sıfır veya deniz manzaralı, diğer bir bölümü de doğa içinde, dağ manzaralıdır.

Alanya, bünyesinde en uzun plaj şeridini ve mavi bayraklı sahilleri barındırması, bölgede uzun yaz mevsiminin yaşanmasından dolayı yüksek deniz suyu sıcaklığının ve uzun güneşlenme süresinin olması ve birçok Avrupa ülkesine göre daha ekonomik ve kaliteli yaşam standartlarına sahip olması sebebiyle turizm ve emlak sektöründe sadece yerli değil yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başarmıştır. Özellikle sahip olduğu tarihi mirasları, doğal güzellikleri ve iklimsel özelllikleri söz konusu yatırımların merkezine turizmi yerleştirmiştir. Satılık daireler Alanya’da her zaman kazançlı bir yatırım aracı olarak görülmektedir.

Alanya satılık evleri ve sosyal hayatı ile herkesin hayallerini süslemiştir. Antalya Property, bu hayali gerçeğe dönüştürmek için, hem Türk hem yabancı uyruklu alıcılara profesyonel servisler sunuyor. Antalya Property her türlü ihtiyaca yönelik seçenekler sunuyor ve ev sahibi olma hayalinizi gerçekleştiriyor.

Bu sayfada emlak alıcıları ve yatırımcılar için Alanya satılık ev ilanları bulunmaktadır. Alanya’nın Avsallar, İncekum, Konaklı, Tosmur, Kestel, Oba, Mahmutlar, Kargıcak ve Gazipaşa gibi semtlerinde güzel evler bulacaksınız.

Alanya’da Artan Ev Satışları

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Konut Şatış İstatistikleri'ni açıkladı. Buna göre, Türkiye genelinde konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,4 oranında artarak 114 bin 800 oldu. İpotekli konut satışları ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,6 oranında azalış göstererek 35 bin 423 oldu.

Alanya Satılık Ev İlanları

Alanya’da emlak fiyatlarının yükselmesine rağmen, konut satışları dur durak bilmiyor. Dünyanın sayılı turizm merkezleri arasında gösterilen Alanya, Tapu Kadastro Müdürlüğü verilerine göre, 50 farklı ülke vatandaşına 40.000’e yakın konut satarak eşine az rastlanan bir başarıya imza atmıştır. Türkiye genelinde mülk sahibi olmak isteyen ortalama 5 yabancıdan 3'ü, Alanya evlerini tercih ediyor. Alanya’yı tercih eden yabancılar sıralamasında geçtiğimiz yıl Norveçliler ve Ruslar ilk sıradaydı. Bu ülkelerin ardından İngiltere, İsveç, Almanya, Belçika, Kazakistan, Azerbeycan, Danimarka ve Hollanda geliyor. Son zamanlarda Dubai, İran, Irak, Suriye, Suudi Arabistan gibi Orta Doğu ülkelerinden gelen yatırımcılar da Alanya’da satılık konutlara yöneldiler. Yılda 3 milyon yabancı turist ağırlayan ilçenin şimdiki hedefi; yükselen iç pazar var. Bodrum ve İzmir gibi merkezlerden turist çekmek için kolları sıvayan Alanya'nın en büyük kozu ise uygun fiyat seçenekleri olacak.

Alanya’da Ev Fiyatları Neden Artıyor?

Alanya’da satılık ev fiyatları Gazipaşa Havaalanı’nın hizmete girmesinden sonra yükselişe geçti. Bölgeye olan talebin büyümesi ile fiyatlar ve satışlar neredeyse iki katına çıktı. Artan talep, konut sektörü kadar inşaat sektörünü de olumlu yönde etkiliyor. Son zamanlarda, artan konut ihtiyacına karşılık verebilmek adına, inşaat firmaları da harekete geçmiş ve lüks konutlar inşa etmişlerdir.

Alanya’da konut ve inşaat sektörü yükselmeye devam edecektir. Çünkü sadece Gazipaşa bölgesi değil, değerlenecek daha birçok yer bulunmaktadır. Eğer kelepir Alanya evleri bulmak istiyorsanız, acele etmelisiniz. Günümüzde, uygun fiyata satılık ev Alanya’da bulunsa da, kentsel dönüşüm projeleri ve satışların artması ile fiyatlar yükselecektir. Alanya ev fiyatlarının yükselmesi gözünü korkutmasın, Antalya Property uzman ekibi ve sahaya olan hakimiyeti ile, bütçenize ve zevkinize uygun bir ev mutlaka bulacaktır.

Alanya satılık gayrimenkul piyasası ve güncel durumu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizi takip etmeye devam edin.

Taksitle Satılan EmlaklarHepsi(0)12Ay(0)24Ay(0)36Ay(0)48Ay(0)60Ay(0)( %0 faiz )

Emlak TipiHepsi(0)Daire(1)Villa(0)Arsa(0)Ticari(0)

OdaHepsi0Stüdyo01+102+103+104+105+106+0

Fiyat AralığıHepsi(0)

Sadece Deniz Manzaralılar

Şehir, BölgeHEPSİ Alanya(0)

BAŞA
DÖN